• Yuz Yogasi Teknigi 4

  Yüz yogası tekniklerini keşfederek daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz!

 • Yuz Yogasi Teknigi 5

  Düzenli Egzersizler Sonucunda Yüzünüzde Meydana Gelecek Değişime İnanamayacaksınız ! Günde birkaç dakika ile 5 - 6 ay içerisinde gözle görülebilir bir değişimi yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki yüz kasları da aynı vücut kasları gibi çalışır. E-Kitabımız içeriğinde anlatılan metotları uygulamaya başladığınızda günden güne yüzünüz sıkılaşacak ve güçlenecek.

 • Yuz Yogasi Teknigi 6

  Daha Güzel Bir Kadın Olmak İçin İlk Adım: Yüz Yogası Teknikleri.

 • Yuz Yogasi Teknigi 7

  Yüz yogası doğal, pratik ve kolay bir yöntemdir. Masrafınız botoksa, plastik cerrahiye ya da kozmetik ürünlere harcayacağınız paraya göre çok daha az olacaktır. Paranız cebinizde kalacak ve çok daha sağlıklı bir şekilde çok daha güzel ve çekici bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzdeki gençleşmeyi, dirileşmeyi siz de farkedeceksiniz.

Copyright 2018 - Yüz Yogası Tekniği

Daha Güzel ve Çekici Bir Yüz İçin Yüz Yogası ! Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yüz Yogası Tekniği Doğal ve Sağlıklıdır

Yüz yogasının tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Yüz yogası tekniği doğru hareketleri yaparak cildin altındaki kasları sıkılaştırmaya yarar. Bu nedenle yüz yogası bir anlamda yüz sporu olarak ortaya çıkmıştır. Aynı vücut kasları gibi yüz yogasıyla da yüzdeki kaslarımızı çalıştırırız. Yüzümüzdeki kasları çalıştırırak cildimizi daha sıkı ve gergin bir hale getirebiliriz. Doğru hareketleri yaparak yüz yogasıyla başarıya ulaşmak çok pratik ve basittir. Daha genç ve diri bir yüze sahip olmak için en sağlıklı ve doğal yöntem yüz yogası tekniğidir. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Yüz Yogası Yüzümüzde Ne Kadar Sürede Fark Yaratır ?

Yüz yogasındaki hareketler yaşa göre değişmemektedir. Çünkü yüzün anatomisi kişiden kişiye göre değişmez. Yüzdeki her kas bölgesine göre özel yüz yogası teknikleri mevcuttur. Önemli olan bu hareketleri yaparken yüzümüzde bir direnç hissetmek yani hareketi yaptığımız bölgedeki kasın kasılıp gevşemesini sağlamaktır. Dirençle karşılaşan kas gerginleşir ve o bölgedeki kollajen elastin miktarı artar. Buna bağlı olarak yüz yogası yaptığımız bölgede kan dolaşımı da artar. Ortalama 1 – 2 hafta sürede günde 15 dakika düzenli yüz yogası yaparak yüzdeki gevşek olan kaslar toparlanabilmektedir. Yani kelimenin tam anlamıyla yüz yogası yapmak cildi dirileştirir ve gençleştirir. Ama yine de yüzdeki toparlanma ve dinçleşme kişinin adale yapısına ve yaşa göre değişmektedir. Genel olarak ortalama 3 ay sürede yüz yogası yapan kişiler düzenli ve disipli bir şekilde hareketlere devam ettikleri sürece yüzlerinde gözle görülebilir farklar yaratabilmektedirler. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Yüz Yogası Yanlış Yapılabilir mi ?

Bilinçsiz bir şekilde doğaçlama teknikler uygulandığında yüz yogası yanlış yapılabilir ve kötü sonuçlar doğurabilir. Yüz yogası tekniğinde amaç yüzü ve cildin altındaki kasları gergin hale getirmektir. Bundan dolayı yüzdeki her bir bölge için özelleşmiş yüz yogası teknikleri mevcuttur. Eğer siz yüz hareketleri yaparken yüzünüzü germek yerine kırışıklıklara yol açıcı hareketler yaparsanız bu tamamiyle yanlış bir metod olacaktır. Yüz hareketi yaparken yüzü buruşturmak ve kırıştırmak yüzdeki kasları gergin hale getirmekten çok uzaktır ve mevcut kırışıklıkları bile derinleştirebilir. Bundan dolayı yapılması gereken şey kasın gerginleşmesine ve direnç göstermesine yönelik teknikler kullanmaktır. Biz sitemizde sizlere bazı yüz yogası hareketlerini gösterirken başlangıçta sizden yüzünüzdeki kimi bölgeleri kırıştırmanızı isteyeceğiz ama bu sadece harekete başlarken olacak. Bu tarz başlayan yüz yogası hareketlerinde genel olarak kırıştırmanızı istediğimiz bölgeyi ellerinizi kullanarak gerginleştirmenizi de isteyeceğiz. Ve bu şekilde o bölgedeki kasların direnç göstermesini sağlayacağız. Bunu yaparak yüz yogasının temel prensibine uygun bir şekilde kasların çalışmasını sağlamış olacağız. Sizlere tavsiyemiz yüz yogası için internette dolaşan her harekete ya da videoya güvenmemenizdir. Çünkü önemli olan yüzü gelişigüzel hareketler yaparak yormak değil yüz yogasını işin tekniğine uygun bir şekilde yapabilmektir. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Yüz Yogası Yaptığım İçin Yüzüm Asimetrik Olabilir mi ?

Yüz yogası yaptığınız için yüzünüzde asimetri meydana gelmez. Yüz yogası bir şekliyle yüz sporudur. Nasıl spor yaparken çok yanlış teknikler kullanmadığınız sürece vücudunuzda asimetri meydana gelmiyorsa yüz yogasıyla da yüzünüzde herhangi bir asimetriklik oluşmaz. Eğer spor yaparken, mesela kol çalışırken bir kolunuzu çalışıyor ama diğer kolunuzu çalışmıyorsanız seneler içerisinde kollarınızda asimetriklik oluşabilir. Ama düzgün ve disipline uygun yapılan spor hiçbir zaman vücutta asimetri yaratmaz. Yüz yogası yaparken de yüzünüzü simetrik bir şekilde, yani iki tarafı birden çalıştıracaksınız. Bundan dolayı yüz yogası disiplinli bir şekilde yapıldığı sürece yüzde asimetri oluşturmamaktadır.

Okunma 8734 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Güvenlik Sorusu: Puzzle birleştirerek bot olmadığınızı kanıtlayın.Joomla CAPTCHA
f t g

Kimler Online

8 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Arama

Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

      Yüz Yogası Tekniği

 

         Facebook  Twitter  Google+