• Yuz Yogasi Teknigi 4

  Yüz yogası tekniklerini keşfederek daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz!

 • Yuz Yogasi Teknigi 5

  Düzenli Egzersizler Sonucunda Yüzünüzde Meydana Gelecek Değişime İnanamayacaksınız ! Günde birkaç dakika ile 5 - 6 ay içerisinde gözle görülebilir bir değişimi yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki yüz kasları da aynı vücut kasları gibi çalışır. E-Kitabımız içeriğinde anlatılan metotları uygulamaya başladığınızda günden güne yüzünüz sıkılaşacak ve güçlenecek.

 • Yuz Yogasi Teknigi 6

  Daha Güzel Bir Kadın Olmak İçin İlk Adım: Yüz Yogası Teknikleri.

 • Yuz Yogasi Teknigi 7

  Yüz yogası doğal, pratik ve kolay bir yöntemdir. Masrafınız botoksa, plastik cerrahiye ya da kozmetik ürünlere harcayacağınız paraya göre çok daha az olacaktır. Paranız cebinizde kalacak ve çok daha sağlıklı bir şekilde çok daha güzel ve çekici bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzdeki gençleşmeyi, dirileşmeyi siz de farkedeceksiniz.

Copyright 2018 - Yüz Yogası Tekniği
Yüz Yogası Hareketleri

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası hareketleri nelerdir, yüz yogası nasıl yapılır ? Günlük yüz egzersizleri: ağız, burun, göz çevresi çizgiler ve kırışıklıklar için alın çizgileri ve kırışıklıkları için yüz yogası hareketleri. Videolu ve resimli anlatım.

Alt Kategoriler

Dudak ve Ağız Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Dudak ve Ağız Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası ile ağız ve dudak çevresindeki kırışıklıkları ve yüz çizgilerini gidermeye yönelik hareketler, egzersizler. Uzmanların tavsiye ettiği pratik yüz yogası hareketleri. Resimli ve videolu içerik. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Göz ve Göz Altı Torbaları İçin Yüz Yogası Hareketleri

Göz ve Göz Altı Torbaları İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası hareketleri ile göz ve çevresindeki kırışıklıkları, göz torbalarını ve diğer yüz çizgilerini engellemek adına egzersizler. Yüz yogası uzmanların önerdiği pratik ve kolay yüz yogası hareketleri, resimli içerik. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Burun Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Burun Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası egzersizleri ile burun çevresindeki kırışıklıkları ve yüz çizgilerini giderelim. Burun kenarlarındaki kırışıklıkları uzmanların tavsiye ettiği pratik yüz yogası hareketleri ile engelleyebilirsiniz. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Alın Kırışıklıkları İçin Yüz Yogası Hareketleri

Alın Kırışıklıkları İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası ile alın kırışıklıklarını ve alın çevresi yüz çizgilerini gidermek için egzersizler. Yüz yogası uzmanlarının tavsiye ettiği alın çevresi yüz yogası hareketleri, egzersizleri. Resimli içeriklerle ayrıntılı anlatım. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Boyundaki Sarkmalar İçin Yüz Yogası Hareketleri

Boyundaki Sarkmalar İçin Yüz Yogası Hareketleri

Boyundaki ve çene altındaki sarkmalar için yüz yogası teknikleri. Boyun ve çevresindeki kırışıklıkları gidermek adına özel yüz yogası hareketleri ve egzersizler. Resimli ve ayrıntılı anlatım. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Yanaklar ve Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yanaklar ve Çevresi İçin Yüz Yogası Hareketleri

Yanaklarımızı gerginleştirip kaldırmak için ve daha belirgin elmacık kemikleri için yüz yogası hareketleri. Özel yüz yogası egzersizleriyle yanaklar ve çevresinde meydana gelebilecek kırışıklıklardan ve yüz çizgilerinden arınalım. Yüz yogası hareketleri için resimli ve detaylı anlatım.

Devam...
Öğeyi Oyla
(5 oy)

Bu makalemizde daha gergin bir yüze sahip olmak için günlük olarak yapılması gereken yüz yogası hareketlerinin birkaçını sizlerle paylaşacağız. Yüz yogasının faydaları düzenli bir şekilde yapıldığında görülecektir. Yani bir kereliğine ayna karşısına geçip yüz yogası yaparak kırışıklıkların geçmesi için bir mucize beklemek yanlış bir davranıştır. Bu yüzden yapmanız gereken disiplini elden bırakmadan her gün 15 dakikanızı yüz yogası yapmaya ayırmaktır. Her gün yapılan yüz yogası birkaç hafta sonra hissedilir derecede etki edecektir ve yüzünüzdeki değişimi müjdeleyecektir. Ayrıca yüzünüzdeki belli bölgeleri özel olarak çalışarsanız sarkmalar için de kısa sürede toparlanma sağlayabilirsiniz. Ve bu şekilde yeni oluşacak kırışıklık ve sarkmaların da önüne geçmiş olursunuz.  Yüz yogası yapmak pratik ve basittir. Yeter ki sizler elinizden geldiğince disiplinli ve istekli olun. Hazırsanız kısa sürede uygulayabileceğiniz 4 adet günlük yüz yogası hareketini anlatmaya geçelim.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

1) Dudak Üstündeki Kırışıklıklar İçin Yüz Yogası Hareketi

Bu yüz yogası hareketini yapmak için dudaklarınızın arasına bir kalem alıyorsunuz. Bu kalemi dudaklarınız arasında yuvarlayarak öne arkaya doğru götürüyorsunuz. Hareketi yaptığınız esnada yüzünüzdeki başka bir bölgeyi kasarak kırıştırmamaya özen göstermelisiniz. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Kalemi yuvarladığınız esnada yanaklarınızı da gülermiş gibi kaldırmaya çalışabilirsiniz. Bu egzersizi uyguladıktan sonra yanağınızın alt kısmında bulunan kasların çalıştığını ve sertleştiğini hissedeceksiniz. Bu basit egzersizi yaparak dudak üstü, burun kenarları ve alt yanaktaki yüz çizgilerine ve boyundaki kırışıklıklara karşı savaşmış olacaksınız.

Günlük Yapılması Gereken Birkaç Yüz Yogası Hareketi

2) Boyun ve Alt Yanak Sarkmaları İçin Yüz Yogası Hareketi

Bu yüz yogası hareketimiz için bir kaşık kullanacağız. Dudaklarımızın arasında bir kaşık tutacağız. Ağzımızda kaşık varken alt dudağımızla beraber çenemizi öne doğru götüreceğiz. Çenemizi öne doğru hareket ettirirken tavana doğru bakmaya çalışacağız. Böylece hareketimizi yaparken tüm ön boyun bölgesinde ve gıdımızda bir gerilim hissedeceğiz. Bu gerilim kaslarımızın çalıştığını gösterir ve yüz yogası için iyiye işarettir. Düzenli egzersiz sonucunda boyun ve çene arası bölgede, gıdılarda ve alt yanaklarda bir gerginlik ve dinçlik hissetmeye başlayacağız.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

3) Kaşları Kaldırmak İçin Yüz Yogası Hareketi

Bu yüz yogası hareketimizi uygulaması oldukça basit ve pratik. İki elimizin avuç içlerini kullanarak kaşlarımızın üstüne doğru bastıracağız ve iki kaşımızı da hiç kırıştırmadan yukarı doğru çekmeye çalışacağız. Bunu yaparken alnımızı da kırıştırmamaya dikkat etmeliyiz. Sonra ellerimizle kaşlarımızı yukarıda tuttuğumuz pozisyonumuzu koruyarak kaşlarımızı çatmaya çalışacağız. Böylece yüz yogası esnasında kaşlarımız bir dirençle karşılaşmış olacak ve buradaki kaslar iyice gerilecek, gerginleşecek. Bu yüz yogasını düzenli olarak yaparsak kaşlarımız gittikçe daha da kalkık hale gelecek; kaş çevresi bölgesi ve alnımız daha da gerginleşecek.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

4) Balon Şişirme Egzersiziyle Yüz Yogası

Yüz yogası egzersizi olarak balon şişireceğiz. Bu hareketi yapmak için elinizde bir balon bulundurmanız gerekli. Her gün bir önceki günün üstüne ekleyerek balonumuzu daha fazla şişireceğiz. Balon şişirme egzersizini yaptığımız esnada yüzümüzün diğer bölgelerini kesinlikle kırıştırmayacağız. Balonu şişirirken daha çok şaşkın bir surata bürünüp kaşlarımızı mümkün olduğunca kaldıracağız. Bu yüz yogası hareketini yaparken burnumuzdan hava alıp ağzımızdan vererek balonu şişirmemiz gerekli. Bunun sonucunda hücrelerimize oksijen taşıyacağız ve tüm yüz kaslarımızı özellikle de yanak kaslarımızı çalıştırmış olacağız. Balonu şişirdikten hemen sonra da biraz dinlenerek yüzümüzdeki kasları serbest bırakmamız gereklidir. Bundan dolayı bu yüz yogası hareketinden sonra 1 dakika süreyle konuşmamanız tavsiye edilir. Düzenli egzersiz sonucu dudaklarınız ve yanaklarınız daha iyi bir görünüme bürünecek ve gençleşecektir.

Günlük Yapılması Gereken Birkaç Yüz Yogası Hareketi

Tüm yüz için her bölgedeki kırışıklıklara ve sarkmalara özelleşmiş yüz yogası teknikleri mevcuttur. Eğer yüz yogasını hayatınızda ciddi olarak yapmayı düşünüyorsanız ve daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmayı hedeflemişseniz e-kitabımızdan faydalanmanızı tavsiye ederiz. Dijital kitabımızda yüz yogası teknikleri, yüzdeki akupunktur noktaları ve daha birçok şey detaylı olarak anlatılmıştır. Dijital kitabımız olabildiğince detaylı, resimli ve açıklayıcı bir içeriğe sahiptir. Bu e-kitabı bilgisayarınıza indirip oturduğunuz yerden yüz yogasına başlamak istiyorsanız kitabımız ücretlidir. Ürünümüz için ilk hafta memnun kalmadığınız taktirde para iade garantisi mevcuttur. Bizler dijital kitabımıza güveniyoruz ve sizlere de disiplinli bir şekilde yüz yogası yapmanızı tavsiye ediyoruz. Daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmanız dileğiyle !

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 15:03

Yüz Yogası Hareketlerini Öğrenelim

Yazan
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Yüz yogası hareketleri herkesin gündelik hayatında uygulayabileceği basit ve pratik hareketlerdir. Yüz yogasına ayıracağınız günde birkaç dakika süreyle daha güzel, sıkı bir cilde ve belirgin elmacık kemiklerine kavuşabilir yüzünüzdeki kırışıklıkları gidererek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu yazımızda sizin de her gün evde kendi başınıza yapabileceğiniz bazı belli başlı yüz yogası hareketlerini ele alacağız ve nasıl yapılacağını resimlerle göstereceğiz. 6 egzersizden oluşan aşağıdaki hareketler yüz yogası uzmanı Danielle Collins’in tavsiye ettiği günlük yapılması gereken yüz yogası hareketleridir. Hemen siz de yazımızı okuduğunuz yerden egzersizleri uygulamaya ve keşfetmeye başlayabilirsiniz ve bu uygulama sadece birkaç dakikanızı alacak:

 • Yüz Yogası Hareketleri 1, V Hareketi: Bu egzersizi yaparken iki elinizin orta parmaklarnı iki gözünüzün arasında kaşlarınızın bittiği yerde konuşlandırın. İki elinizin işaret parmaklarını da gözlerinizin yanında aynı resimde görüldüğü gibi koyun. Parmaklarınızı hafifçe bastırırken gözlerinizi de hafifçe titretmeye çalışın. Bu titretme hareketini gözünüz hem açıkken hem de kapalıyken tekrarlayın.

Yüz Yogası Hareketleri, V Hareketi

V hareketini yaparken gözlerinizi titretme esnasında derin nefes alıp verin. V hareketini derin nefes alarak sırayla gözünüz açıkken göz kapaklarınızı titreterek ve gözünüz kapalıyken aynı şekilde derin nefes alıp verme esnasında göz kapaklarınızı titreterek yapın. Bu işlemi 2 kez tekrar ederek tamamlayın. Bu şekilde yüz yogası egzersizlerinin birincisini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 2, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş: Dudaklarınızı içe bükerek ağzınızı resimdeki gibi “O” şekline getirin:

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Sonra dudaklarınız aynı şekilde içe doğru hafifçe bükükken ağzınızı iki yana doğru açarak geniş bir gülümseme haline getirin. Aynı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi:

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Sırayla ağzınızı “O” şeklinden yukarıdaki gülümseme şekline geçirerek bu iki hareketi 5’er saniye tekrarlayın. Ve bu hareketleri bu sırayla 4’er kez arka arkaya tekrar edin. Son turda ağzınız gülümseme şeklindeyken sağ elinizin işaret parmağını çenenizin üzerine koyun. Dudaklarınız aynı şekilde içe bükük haldeyken ağzınızı kapatıp açarak başınızı olabildiğince arkaya doğru götürmeye çalışın. 

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Başınızı en yukarda tutarak bir kaç saniye ağzınızı açıp kapatmaya devam edin. Sonra ağzınızı açıp kapamaya devam ederken başınızı tekrar normal seviyeye indirin. Bu baş kaldırıp indirme hareketini bir kez daha yukarıda söylendiği gibi tekrar edin. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 3, Pürüzsüz Bir Alın: İki elinizin de baş parmak hariç tüm parmaklarını dikey bir şekilde alnınızın ortasında birleştirin. Resimde göründüğü gibi iki elinizi de bu pozisyondan başlayarak ve parmaklarınızı hafifçe alnınıza bastırarak yana doğru yavaşça çekin. Bu hareketi 3 kez tekrarlayarak 3. yüz yogası egzersizimizi de başarıyla tamamlamış olacağız ve diğer hareketimize başlayarak yüz yogamıza devam edeceğiz.

Yüz Yogası Hareketleri, Pürüzsüz Bir Alın

 • Yüz Yogası Hareketleri 4, Flört eden gözler: Bu egzersiz için iki elinizin işaret parmaklarını burun kanatlarınıza yerleştirin ve ağzınızı hafifçe “O” şekline getirerek yüzünüzü aşağıdaki resimde olduğu gibi hazırlayın:

Yüz Yogası Hareketleri, Flört eden gözler

Gözleriniz yukarı bakar haldeyken elinizden geldiğince hızlı bir şekilde gözlerinizi kırpın. Bu egzersizi yapmaya 30 saniye boyunca devam edin. 30 saniye sonunda bu hareketi tamamlayacağız ve diğer harekete geçerek yüz yogamıza devam edeceğiz.

 • Yüz Yogası Hareketleri 5, Zürafa: Bu egzersiz için iki elinizin avuç içini boynunuza dönük bir şekilde gıdınızın altına yerleştirin. Aşağıdaki resim, yapmanız gereken hareketi anlamanız için size yardımcı olacaktır:

Yüz Yogası Hareketleri, Zürafa

Gıdınızdan başlayarak parmaklarınızı hafifçe bastırarak boynunuz boyunca aşağı doğru yavaşça ellerinizi indirin. Başınız yukarıya bakarken ellerinizle bu hareketi bir kez daha tekrarlayın. Bu hareketi iki kez tekrarladıktan sonra parmaklarınızı boynunuzun iki kenarında tutarak bekletin. Başınız yukarı bakar haldeyken alt dudağınızı dışarı doğru bükün ve bu pozisyonunuzu koruyarak boynunuzdaki gerilimi hissetmeye çalışın. Aşağıdaki resim bu hareketi anlamanız için size yardımcı olacaktır: 

Yüz Yogası Hareketleri, Zürafa

Bu pozisyonda 25 – 30 saniye durduktan sonra yüz yogası hareketimizi başarıyla tamamlamış olacağız. Altıncı ve son hareketimize geçerek yüz yogamıza devam edelim.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 6, Aküpresür Noktaları: Bu egzersizimize başlarken sağ elimizin işaret parmağını iki kaşımızın arasına koyuyoruz. Parmağımızla hafifçe bastırarak saat yönünde parmağımızı çeviriyoruz. Birkaç saniye bu harekete devam ettikten sonra parmağımızı saat yönünün tersine de aynı şekilde hafifçe baskı yaparak çeviriyoruz.

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Bu hareketimizi tamamladıktan sonra iki elimizin işaret parmağını ve orta parmağını birleştirerek çenemizin iki yanında konuşlandırıyoruz. Baş parmağımızı kullanarak iki yandan da çenemizi tutarak hafifçe çekiyoruz. 

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Çenemizin yanından başlayarak aynı hareketi yapmaya kulağımıza kadar devam ediyoruz. Parmaklarımızla yüzümüzün alt kenarlarını hafifçe çekiyoruz ve kulağımıza kadar bu şekilde geliyoruz. Bu hareketi 3 kez çenemizden başlayarak (yukarıdaki resimde olduğu) kulağımıza kadar tekrarlayacağız. Şimdi artık yüz yogamızı tamamlamadan önceki son hareketimize geçeceğiz. İki elimizin baş parmağıyla işaret parmağını kullanarak kulak mememizin biraz üst tarafını kavrıyoruz ve yavaşça çekiyoruz:

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Sonra aynı şekilde kulak kepçemizi orta kenarından kavrayarak yavaşça çekiyoruz. Son olarak da kulak kepçemizi yukarıdan aynı parmaklarımızı kullanarak kavrıyoruz ve hafifçe çekiyoruz. Bu kulak egzersizini de 3 kez tekrarlayacağız.

Nihayet yüz yogamızı bu 6 egzersizi başarıyla yaparak tamamladık. Yukarıda bahsettiğimiz yüz yogası egzersizlerini evde birkaç dakikanızı ayırarak her gün tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersizler yapılması kolay ve pratik olup gün içerisinde çok az bir zamanınızı alacaktır. Bu birkaç yüz yogası hareketi daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmanız için ilk adımı oluşturuyor. Bu hareketlerin dışında daha fazlasını öğrenmek ve yüz yogası metoduna tamamen hakim olabilmek için yüz yogası tekniklerimizi öğrenebilirsiniz. Dijital kitap halinde yüz yogası metodumuzu bilgisayarınıza indirebilir, öğrenebilir ve bu egzersizlerden çok daha fazlasını günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

İlgili Video

f t g

Kimler Online

11 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Arama

Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

      Yüz Yogası Tekniği

 

         Facebook  Twitter  Google+