• Yuz Yogasi Teknigi 4

  Yüz yogası tekniklerini keşfederek daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz!

 • Yuz Yogasi Teknigi 5

  Düzenli Egzersizler Sonucunda Yüzünüzde Meydana Gelecek Değişime İnanamayacaksınız ! Günde birkaç dakika ile 5 - 6 ay içerisinde gözle görülebilir bir değişimi yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki yüz kasları da aynı vücut kasları gibi çalışır. E-Kitabımız içeriğinde anlatılan metotları uygulamaya başladığınızda günden güne yüzünüz sıkılaşacak ve güçlenecek.

 • Yuz Yogasi Teknigi 6

  Daha Güzel Bir Kadın Olmak İçin İlk Adım: Yüz Yogası Teknikleri.

 • Yuz Yogasi Teknigi 7

  Yüz yogası doğal, pratik ve kolay bir yöntemdir. Masrafınız botoksa, plastik cerrahiye ya da kozmetik ürünlere harcayacağınız paraya göre çok daha az olacaktır. Paranız cebinizde kalacak ve çok daha sağlıklı bir şekilde çok daha güzel ve çekici bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzdeki gençleşmeyi, dirileşmeyi siz de farkedeceksiniz.

Copyright 2018 - Yüz Yogası Tekniği

Yüz Yogası Hareketlerini Öğrenelim

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Yüz yogası hareketleri herkesin gündelik hayatında uygulayabileceği basit ve pratik hareketlerdir. Yüz yogasına ayıracağınız günde birkaç dakika süreyle daha güzel, sıkı bir cilde ve belirgin elmacık kemiklerine kavuşabilir yüzünüzdeki kırışıklıkları gidererek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu yazımızda sizin de her gün evde kendi başınıza yapabileceğiniz bazı belli başlı yüz yogası hareketlerini ele alacağız ve nasıl yapılacağını resimlerle göstereceğiz. 6 egzersizden oluşan aşağıdaki hareketler yüz yogası uzmanı Danielle Collins’in tavsiye ettiği günlük yapılması gereken yüz yogası hareketleridir. Hemen siz de yazımızı okuduğunuz yerden egzersizleri uygulamaya ve keşfetmeye başlayabilirsiniz ve bu uygulama sadece birkaç dakikanızı alacak:

 • Yüz Yogası Hareketleri 1, V Hareketi: Bu egzersizi yaparken iki elinizin orta parmaklarnı iki gözünüzün arasında kaşlarınızın bittiği yerde konuşlandırın. İki elinizin işaret parmaklarını da gözlerinizin yanında aynı resimde görüldüğü gibi koyun. Parmaklarınızı hafifçe bastırırken gözlerinizi de hafifçe titretmeye çalışın. Bu titretme hareketini gözünüz hem açıkken hem de kapalıyken tekrarlayın.

Yüz Yogası Hareketleri, V Hareketi

V hareketini yaparken gözlerinizi titretme esnasında derin nefes alıp verin. V hareketini derin nefes alarak sırayla gözünüz açıkken göz kapaklarınızı titreterek ve gözünüz kapalıyken aynı şekilde derin nefes alıp verme esnasında göz kapaklarınızı titreterek yapın. Bu işlemi 2 kez tekrar ederek tamamlayın. Bu şekilde yüz yogası egzersizlerinin birincisini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 2, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş: Dudaklarınızı içe bükerek ağzınızı resimdeki gibi “O” şekline getirin:

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Sonra dudaklarınız aynı şekilde içe doğru hafifçe bükükken ağzınızı iki yana doğru açarak geniş bir gülümseme haline getirin. Aynı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi:

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Sırayla ağzınızı “O” şeklinden yukarıdaki gülümseme şekline geçirerek bu iki hareketi 5’er saniye tekrarlayın. Ve bu hareketleri bu sırayla 4’er kez arka arkaya tekrar edin. Son turda ağzınız gülümseme şeklindeyken sağ elinizin işaret parmağını çenenizin üzerine koyun. Dudaklarınız aynı şekilde içe bükük haldeyken ağzınızı kapatıp açarak başınızı olabildiğince arkaya doğru götürmeye çalışın. 

Yüz Yogası Hareketleri, Daha Yumuşak Bir Gülümseyiş

Başınızı en yukarda tutarak bir kaç saniye ağzınızı açıp kapatmaya devam edin. Sonra ağzınızı açıp kapamaya devam ederken başınızı tekrar normal seviyeye indirin. Bu baş kaldırıp indirme hareketini bir kez daha yukarıda söylendiği gibi tekrar edin. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 3, Pürüzsüz Bir Alın: İki elinizin de baş parmak hariç tüm parmaklarını dikey bir şekilde alnınızın ortasında birleştirin. Resimde göründüğü gibi iki elinizi de bu pozisyondan başlayarak ve parmaklarınızı hafifçe alnınıza bastırarak yana doğru yavaşça çekin. Bu hareketi 3 kez tekrarlayarak 3. yüz yogası egzersizimizi de başarıyla tamamlamış olacağız ve diğer hareketimize başlayarak yüz yogamıza devam edeceğiz.

Yüz Yogası Hareketleri, Pürüzsüz Bir Alın

 • Yüz Yogası Hareketleri 4, Flört eden gözler: Bu egzersiz için iki elinizin işaret parmaklarını burun kanatlarınıza yerleştirin ve ağzınızı hafifçe “O” şekline getirerek yüzünüzü aşağıdaki resimde olduğu gibi hazırlayın:

Yüz Yogası Hareketleri, Flört eden gözler

Gözleriniz yukarı bakar haldeyken elinizden geldiğince hızlı bir şekilde gözlerinizi kırpın. Bu egzersizi yapmaya 30 saniye boyunca devam edin. 30 saniye sonunda bu hareketi tamamlayacağız ve diğer harekete geçerek yüz yogamıza devam edeceğiz.

 • Yüz Yogası Hareketleri 5, Zürafa: Bu egzersiz için iki elinizin avuç içini boynunuza dönük bir şekilde gıdınızın altına yerleştirin. Aşağıdaki resim, yapmanız gereken hareketi anlamanız için size yardımcı olacaktır:

Yüz Yogası Hareketleri, Zürafa

Gıdınızdan başlayarak parmaklarınızı hafifçe bastırarak boynunuz boyunca aşağı doğru yavaşça ellerinizi indirin. Başınız yukarıya bakarken ellerinizle bu hareketi bir kez daha tekrarlayın. Bu hareketi iki kez tekrarladıktan sonra parmaklarınızı boynunuzun iki kenarında tutarak bekletin. Başınız yukarı bakar haldeyken alt dudağınızı dışarı doğru bükün ve bu pozisyonunuzu koruyarak boynunuzdaki gerilimi hissetmeye çalışın. Aşağıdaki resim bu hareketi anlamanız için size yardımcı olacaktır: 

Yüz Yogası Hareketleri, Zürafa

Bu pozisyonda 25 – 30 saniye durduktan sonra yüz yogası hareketimizi başarıyla tamamlamış olacağız. Altıncı ve son hareketimize geçerek yüz yogamıza devam edelim.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

 • Yüz Yogası Hareketleri 6, Aküpresür Noktaları: Bu egzersizimize başlarken sağ elimizin işaret parmağını iki kaşımızın arasına koyuyoruz. Parmağımızla hafifçe bastırarak saat yönünde parmağımızı çeviriyoruz. Birkaç saniye bu harekete devam ettikten sonra parmağımızı saat yönünün tersine de aynı şekilde hafifçe baskı yaparak çeviriyoruz.

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Bu hareketimizi tamamladıktan sonra iki elimizin işaret parmağını ve orta parmağını birleştirerek çenemizin iki yanında konuşlandırıyoruz. Baş parmağımızı kullanarak iki yandan da çenemizi tutarak hafifçe çekiyoruz. 

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Çenemizin yanından başlayarak aynı hareketi yapmaya kulağımıza kadar devam ediyoruz. Parmaklarımızla yüzümüzün alt kenarlarını hafifçe çekiyoruz ve kulağımıza kadar bu şekilde geliyoruz. Bu hareketi 3 kez çenemizden başlayarak (yukarıdaki resimde olduğu) kulağımıza kadar tekrarlayacağız. Şimdi artık yüz yogamızı tamamlamadan önceki son hareketimize geçeceğiz. İki elimizin baş parmağıyla işaret parmağını kullanarak kulak mememizin biraz üst tarafını kavrıyoruz ve yavaşça çekiyoruz:

Yüz Yogası Hareketleri, Aküpresür Noktaları

Sonra aynı şekilde kulak kepçemizi orta kenarından kavrayarak yavaşça çekiyoruz. Son olarak da kulak kepçemizi yukarıdan aynı parmaklarımızı kullanarak kavrıyoruz ve hafifçe çekiyoruz. Bu kulak egzersizini de 3 kez tekrarlayacağız.

Nihayet yüz yogamızı bu 6 egzersizi başarıyla yaparak tamamladık. Yukarıda bahsettiğimiz yüz yogası egzersizlerini evde birkaç dakikanızı ayırarak her gün tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersizler yapılması kolay ve pratik olup gün içerisinde çok az bir zamanınızı alacaktır. Bu birkaç yüz yogası hareketi daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmanız için ilk adımı oluşturuyor. Bu hareketlerin dışında daha fazlasını öğrenmek ve yüz yogası metoduna tamamen hakim olabilmek için yüz yogası tekniklerimizi öğrenebilirsiniz. Dijital kitap halinde yüz yogası metodumuzu bilgisayarınıza indirebilir, öğrenebilir ve bu egzersizlerden çok daha fazlasını günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

Okunma 1869 defa

Ortam

Yüz Yogası Hareketlerini Öğrenelim

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Güvenlik Sorusu: Puzzle birleştirerek bot olmadığınızı kanıtlayın.Joomla CAPTCHA
f t g

Kimler Online

13 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Arama

Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

      Yüz Yogası Tekniği

 

         Facebook  Twitter  Google+