• Yuz Yogasi Teknigi 4

  Yüz yogası tekniklerini keşfederek daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz!

 • Yuz Yogasi Teknigi 5

  Düzenli Egzersizler Sonucunda Yüzünüzde Meydana Gelecek Değişime İnanamayacaksınız ! Günde birkaç dakika ile 5 - 6 ay içerisinde gözle görülebilir bir değişimi yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki yüz kasları da aynı vücut kasları gibi çalışır. E-Kitabımız içeriğinde anlatılan metotları uygulamaya başladığınızda günden güne yüzünüz sıkılaşacak ve güçlenecek.

 • Yuz Yogasi Teknigi 6

  Daha Güzel Bir Kadın Olmak İçin İlk Adım: Yüz Yogası Teknikleri.

 • Yuz Yogasi Teknigi 7

  Yüz yogası doğal, pratik ve kolay bir yöntemdir. Masrafınız botoksa, plastik cerrahiye ya da kozmetik ürünlere harcayacağınız paraya göre çok daha az olacaktır. Paranız cebinizde kalacak ve çok daha sağlıklı bir şekilde çok daha güzel ve çekici bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzdeki gençleşmeyi, dirileşmeyi siz de farkedeceksiniz.

Copyright 2018 - Yüz Yogası Tekniği

Yüz Yogası ile Ağız ve Dudak Çevresindeki Kırışıklıklarımızdan Kurtulalım

Yazan 
Öğeyi Oyla
(4 oy)

Yüz yogası ile yüzünüzdeki her bölge için kırışıklıkların ve yüz çizgilerinin oluşumunu engelleyici teknikler uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda yüz yogası yaparak ağız çevresinde oluşan çizgilerin, kırışıklıkların ve gülümseme esnasında ortaya çıkan yüz çizgilerinin önüne geçmeye çalışacağız. Bunun için belli başlı yüz yogası hareketlerini öğreneceğiz. Yaşlanmaya bağlı olarak bazı kadınlarda gülümserken elmacık kemiklerinin altında beliren yüz çizgisi gittikçe belirginleşebilmektedir. Yüz yogası ile bu çizginin derinleşmesi önlenebilir ve gözle görülebilir bir şekilde azaltılabilir. Birazdan bahsedeceğimiz yüz yogası tekniklerini yazımızı okurken de uygulayabilirsiniz.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Birinci yüz yogası hareketimizin ismi Balon Balığı. Bu hareketimizde basitçe yanaklarımızı şişireceğiz. Bu hareketin amacı yanaklarımızı şişirerek ağız çevresindeki kırışıklıklarımızı içerden dışarıya doğru germek. Uygulaması çok basit ve pratik olan bu hareketi 20 kez tekrarlayarak bir seans yapabilirsiniz. Eğer yapabiliyorsanız tek yapışta 20’den fazla da tekrar yapabilirsiniz. Gün içerisinde bunun gibi 2 seans yapabilirsiniz, bunu yapmak gün içerisinde sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Arabada giderken ya da bir işle meşgulken bile bu pratik egzersizi uygulayabilirsiniz. Zaten yüz yogası genel olarak uygulaması basit ve pratik hareketlerden oluşan bir teknikler bütünüdür.  

Yüz Yogası Hareketleri, Ağız Çevresi

Yüzünüzdeki dinçliği ve dayanma gücünüzü artırdıkça bu hareketi çok daha kolayca yapmaya başlayacaksınız ve tekrarlarınızı istediğiniz kadar uzatabileceksiniz.

Şimdi diğer hareketimize geçerek yüz yogamıza devam edelim. Şimdi yapacağımız hareket ağız ile burnumuz arasında oluşan yüz çizgilerini ve kırışıklıkları gidermemizi sağlayacak. Bu hareket ile ağzımız ve burnumuz arasındaki alanı iyice gereceğiz ve burada bulunan yüz kaslarımızı güçlendirip sıkılaşmalarını sağlayacağız. Bu şekilde kırışıklıklara ve yerçekimine karşı savaşacağız. Yüz yogası yapmamızın nihai amacı zaten kırışıklıklara ve yerçekimine karşı savaşmak. Hareketimize başlarken elmacık kemiklerimizin altındaki yüz çizgilerimize işaret parmaklarımızı aşağıdaki resimde olduğu gibi yerleştireceğiz. Parmaklarımızı yerleştirdikten sonra da gülümseyeceğiz.

Yüz Yogası Hareketleri, Ağız Çevresi

Bu hareketimiz de oldukça pratik ve basit. Bu hareketi yaparken parmaklarımızı yerleştirdiğimiz yerden hafifçe yanaklarımıza doğru çekmeliyiz. Bu şekilde o alanı gererek yüz kaslarımızı çalıştırmış olacağız ve o alanın sıkılaşmasını, dirileşmesini sağlamış olacağız. Bu hareketimizi de 20 kere tekrarlayarak mümkün olduğunca verim almaya çalışmalıyız. Unutmamalıyız ki vücudunuzdaki herhangi bir kasın çalışma prensibi nasılsa yüzünüzdeki kaslar için de aynı prensipler geçerlidir. Yüz yogası hareketlerini düzenli olarak yaptığınızda siz de kısa sürede yüzünüzdeki değişimi hissedeceksiniz. Nasıl düzenli olarak vücut çalıştığınızda kaslarınız gözle görülebilir bir fark yaratıyorsa düzenli yüz yogası yaparak 5 – 6 ay içerisinde yüzünüzde gözle görülebilir bir dinçleşme ve pürüzsüzleşmeye siz de tanık olabilirsiniz.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Şimdi artık diğer egzersizimize geçerek yüz yogamıza devam edelim. Bu hareketimiz daha çok masaj tarzında olacak. Bir önceki hareketimizi yaparken işaret parmaklarımızın uçlarının dokunduğu noktalara hafifçe masaj uygulayacağız. Yüzdeki akupunktur noktalarına yapılan masajlar da yüz yogası tekniklerine dahildir. Şu anki egzersizimiz için masaj yapacağımız noktalar akupunkturda bağırsak ve sindirim sistemi ile alakalı noktalardır. Masajımıza başlarken işaret parmaklarımızı hemen burnumuzun iki kenarına resimde olduğu gibi yerleştireceğiz. Bu noktalara hafif bir şekilde bastırırken parmak uçlarımızla dairesel hareket yapacağız. 

Yüz Yogası Hareketleri, Ağız Çevresi

Bu hareketi 30 saniye boyunca sürdürebilirsiniz. Bu hareketi tamamladıktan sonra yüz masajımıza devam edeceğiz. İşaret parmaklarımızı konuşlandırdığımız yüz hattından kaldırmayarak hafifçe aşağı kaydıracağız. O yüz hattı boyunca işaret parmaklarımızla dokunduğumuz noktalara aynı işlemi 30 saniye boynca uygulayarak masajımıza devam edebiliriz. Bu masajı keyfinize göre erken de sonuçlandırabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz elinizden geldiğince masaja devam etmenizdir. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Yukarıda bahsi geçen yüz yogası hareketlerini her gün tekrarlamanız gerekmektedir. Bu şekilde uzun vadede gözle görülebilir olumlu sonuçlar alacaksınız. Unutmayın ki bu yazımızda bahsi geçen yüz yogası hareketleri ağız ve çevresi için özel tekniklerdir. Yüz yogası birkaç hareketten oluşan basit bir metot değildir. Yüz yogası yüzümüzün her bölümü için farklı farklı tekniklerden oluşan kompleks ve gelişmiş bir metottur. Yüz yogasını daha detaylıca öğrenmek, daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmak için Yüz Yogası Teknikleri e-kitabımızı bilgisayarınıza bir tıkla indirebilir ve hemen bu metodu keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Okunma 2064 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Güvenlik Sorusu: Puzzle birleştirerek bot olmadığınızı kanıtlayın.Joomla CAPTCHA
f t g

Kimler Online

18 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Arama

Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

      Yüz Yogası Tekniği

 

         Facebook  Twitter  Google+