• Yuz Yogasi Teknigi 4

  Yüz yogası tekniklerini keşfederek daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz!

 • Yuz Yogasi Teknigi 5

  Düzenli Egzersizler Sonucunda Yüzünüzde Meydana Gelecek Değişime İnanamayacaksınız ! Günde birkaç dakika ile 5 - 6 ay içerisinde gözle görülebilir bir değişimi yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki yüz kasları da aynı vücut kasları gibi çalışır. E-Kitabımız içeriğinde anlatılan metotları uygulamaya başladığınızda günden güne yüzünüz sıkılaşacak ve güçlenecek.

 • Yuz Yogasi Teknigi 6

  Daha Güzel Bir Kadın Olmak İçin İlk Adım: Yüz Yogası Teknikleri.

 • Yuz Yogasi Teknigi 7

  Yüz yogası doğal, pratik ve kolay bir yöntemdir. Masrafınız botoksa, plastik cerrahiye ya da kozmetik ürünlere harcayacağınız paraya göre çok daha az olacaktır. Paranız cebinizde kalacak ve çok daha sağlıklı bir şekilde çok daha güzel ve çekici bir cilde sahip olacaksınız. Yüzünüzdeki gençleşmeyi, dirileşmeyi siz de farkedeceksiniz.

Copyright 2018 - Yüz Yogası Tekniği

Yüz Yogası ile Burun Çevresi Kırışıklıklarımızdan Kurtulalım

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yüz yogası hareketleri ile burun ve çevresindeki kırışıklıklarımızdan, burnumuzun altındaki gülümserken belirgenleşen yüz çizgilerimizden kurtulabiliriz. Yüzün her bölgesine özel olarak yüz yogası hareketleri mevcuttur. Biz bu yazımızda sizlere burun ve çevre bölgesindeki kırışıklıklarımızı giderebilmemiz amacıyla yüz yogası tekniklerini, birkaç yüz yogası egzersizini resimlerle gösterip ayrıntılı olarak anlatacağız. Yüz yogası egzersizleri yüz kasları üzerinde kontrolümüzü artırmamızı ve bu yüz kaslarını çalıştırarak cildimizin gergin, sıkı ve daha dinç hale gelmesi prensipine dayalı tekniklerdir. Yüz yogası egzersizleri gün içerisinde sadece birkaç dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz uygulaması çok pratik ve kolay bir teknikler bütünüdür. Yüz yogası yaparak daha güzel ve çekici bir yüze sahip olabilmek düzenli bir şekilde hergün bu egzersizleri tekrar etmenize bağlıdır. Vücuttaki bir kas ne kadar sıkı çalışırsa o oranda sıkılaşır ve güçlenir. Yüz kaslarımız için de aynı prensip geçerlidir. Yüz yogası yaparken yüz kaslarımızı sıkı bir şekilde çalıştırıp, kasılıp gevşeme hareketleri ile yüzümüzdeki kan dolaşımını artıracak ve cildimizi dinçleştirip, daha gergin ve sıkı bir hale getireceğiz. Siz de hazırsanız artık burun ve çevresindeki yüz çizgileri ve kırışıklıkları için uygulamamız gereken yüz yogası egzersizlerimize başlayalım.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Yaşlandıkça burnumuz da büyür. Burun için uyguladığımız yüz yogası egzersizlerinin bir amacı da burnumuzu küçük tutmak ve ilerisi için çok büyümesini engellemektir. İlk yapacağımız egzersiz nefes alış verişine dayalı çok pratik ve basit bir hareket olacak. Şimdi sol elimizin baş parmağını kullanarak burnumuzun sol kanadına bastırıyoruz ve sol burun deliğimizi kapatıyoruz. Bunu yaparken sadece sağ burun deliğimizi kullanarak derin nefes alıyoruz. Şimdi de nefesimizi tutarken sol elimizin işaret parmağıyla sağ burun deliğimizi kapatıp solu serbest bırakıyoruz. Ve sadece sol burun deliğini kullanarak aldığımız nefesi geri veriyoruz. 

Yüz Yogası Hareketleri, Burun Çevresi Kırışıklıklarımızdan Kurtulalım

Bu hareketi 3 kez boş burun deliğini kullanarak tekrarlayacağız. Bu egzersizi gün içerisinde birkaç defa tekrar etmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece ilk yüz yogası egzersimizi başarıyla tamamlıyoruz ve bir sonraki burun egzersizimize geçiyoruz.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

İkinci egzersizimiz burun kenarlarındaki yüz çizgilerini engellemek adına önemli bir yüz yogası tekniği. Bu hareketimizi yapmaya başlamadan önce parmaklarımızı kullanarak yanağımızı kulağımıza doğru çekeceğiz. Hangi yanaktan başlayacağımız önemli değildir. İlk olarak parmak uçlarımızla hafifçe bastırıp yukarıya doğru çekerek yanağımızı iyice gergin bir hale getiriyoruz. Sonra da yüzümüzü ve burnumuzu elimizden geldiğince buruşturmaya çalışıyoruz. Böylece gergin durumdaki yanak kaslarımız buruşturma hareketine karşı bir direnç gösterecek. Bu dirençle beraber yüzümüzü buruşturup bırakarak yanak ve burun çevresindeki yüz kaslarımızın kasılıp gevşemesine yardımcı olacağız. Aşağıdaki resim yapacağınız yüz yogası hareketini daha iyi anlamanız için size yardımcı olacaktır:

Yüz Yogası Hareketleri, Burun Çevresi Kırışıklıklarımızdan Kurtulalım

Aynı egzersizi iki yanağınız için de istediğiniz sırayla yapabilirsiniz. Bu egzersizi yaparken yüzü ve burnu buruşturma hareketini bir yapışta en azından 20 kere tekrar etmenizi tavsiye ediyoruz. Gün içerisinde de en azından iki kez bu egzersizimizi tekrarlayabiliriz. Artık bu egzersizimizi başarıyla tamamladık ve üçüncü yüz yogası hareketimizle devam edelim.

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Üçüncü egzersizimiz burnumuzun üstünde bulunan ve burun kanatlarına doğru belirginleşen yüz çizgilerini ve kırışıklıkları engellemeye yönelik bir yüz yogası hareketidir. Bu hareketi yapmaya başlarken ilk olarak iki elimizin de orta ve işaret parmaklarını burnumuzun iki yanına boylu boyunca yaslıyoruz. Parmaklarımızla hafifçe baskı yaparken burnumuzu ve yüzümüzü kısaltarak elimizden geldiğince yüzümüzü buruşturuyoruz. Aşağıdaki resim bu yüz yogası hareketimizi anlamanızda size yardımcı olacaktır:

Yüz Yogası Hareketleri, Burun Çevresi Kırışıklıklarımızdan Kurtulalım

Bu egzersiz burnumuzdaki ve burun kanatlarına doğru belirginleşen kırışıklıkların oluşumunu engellemek dışında burun kanatlarımızın daralmasına da yardımcı olacaktır. Yani başka bir şekilde söylersek bu egzersizi yaparak burnumuzun yanlamasına büyümesinin önüne geçebiliriz. Bu yüz yogası egzersizimizde de parmaklarımızla gergin hale getirdiğimiz cildimizin altında bulunan yüz kaslarını çalıştırıyoruz ve bir dirençle karşılaşmalarını sağlıyoruz. Bu şekilde yüz kaslarımızı çalıştırıyor ve cildimizin daha dinç, sıkı ve güçlü bir hale gelmesini sağlıyoruz. 

 

Yüz Yogası Teknikleri E-Kitap

 

Bu yazımızda burun üzerindeki ve burun kanatlarındaki yüz çizgilerini ve kırışıklıkları engellemek üzere yüz yogası egzersizlerini inceledik. Yüzümüzün her bir parçası için de ayrı ayrı yüz yogası egzersizleri ve özel yüz yogası teknikleri mevcuttur. Bütün yüz yogası tekniklerini keşfetmek için ve daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmak adına sadece bir tıkla yüz yogası teknikleri e-kitabımızı inceleyebilirsiniz. Bu kitabımızda yüz yogası uzmanları tarafından önerilen birçok pratik ve kolay yüz yogası tekniğini ve yüzdeki her bir bölge için özel yüz yogası hareketlerini keşfedeceksiniz. Kitabımız ücretlidir ve para iade garantisi vardır çünkü bizler e-kitabımıza güveniyoruz ve bu tekniklerin yüzünüzde gözle görülebilir değişimler yaratacağını biliyoruz. Daha güzel ve çekici bir yüze sahip olmanız dileğiyle.

Okunma 1763 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.Güvenlik Sorusu: Puzzle birleştirerek bot olmadığınızı kanıtlayın.Joomla CAPTCHA
f t g

Kimler Online

16 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Arama

Telif Hakkı © 2018 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

      Yüz Yogası Tekniği

 

         Facebook  Twitter  Google+